Ekomini

Merak Ettikleriniz

Mağaza açma süreci

Açılışa özel bir destek yapılmaktadır. Dekorasyon ve altyapı tümüyle Ekomini'ye aittir.
Öncelikle işletici adayının market işleteceği bilincinde olması, mağazada belirlenen ürün portföyünü bulundurması için 25-30.000 TL'lik bir sermaye, Mağazayı haftanın 7 günü ve geceleri en erken saat 00:00'a kadar işletebilecek olması
Mağazalarda işleticiyle franchise sözleşmesi yapılmaktadır ve her mağazanın ticari ünvanı ve vergi numarası bulunmaktadır. Dolayısıyla karlılık tümüyle işleticiye aittir.
Mağaza bulunduktan sonra iskan kontrolü yapılmaktadır. Yapı kullanım belge bulunurluğu olması şartıyla mağaza kiralanır. Ekomini ekibi ve işleticinin mutabık kaldığı mağazanın mülk sahibi ve Efes bayi / distribütörü arasında kira kontratı yapılır. Akabinde Bayi / Dist. ve işletici arasında kira kontratı yapılır. İşletici çalışma ruhsatına ve TAPDK ruhsatına başvurur. Gerekli belgeler sağlandıktan sonra mağaza açılır.
İşleticiler yılın belirli zamanlarında uzman kadrolar tarafından Ekomini Perakende Akademisinde eğitim almaktadır. Her ay insert çalışması yapılmaktadır ve bu dönemlerde tedarikçilerden ilave destekler alınmaktadır.